Andreo, kdo vás sleduje na Instagramu, tak vidí, že hodně cestujete. U spousty osobností jsou nyní například populární ajurvédské očistné pobyty na Srí Lance. Láká vás třeba i taková forma dovolené?

Musím se přiznat, že naštěstí jsem vyloženě očistnou kúru nepotřebovala. Ale láká mě poznat něco takového. Na Srí Lance jsem byla, ale spíš jsem tam fotila nebo jsem se tam ocitla na pár hodin v rámci přestupu, když jsme někam letěli. Nasála jsem tam ovšem ty vůně, takže až budu mít čas, ráda bych se tam vrátila a zkusila nějaké rituály.

Je pravda, že nějaké domácí hýčkání si můžete navodit i s ajurvédskou kosmetikou...

Ano. Jak jsem se dozvěděla, jde o komplexní systém péče o tělo i ducha. Takže kromě kosmetiky si můžete dopřát i vůně v podobě sprejů nebo svíček z kokosového či sójového vosku. Všechno je přírodní, nevdechujete tedy ani škodlivé látky.

Takže vás baví i takové doplňky do bytu, kdy si provoníte domov, necháte odejít špatné vibrace a hned se dostaví lepší nálada?

Krásně jste to řekla. Určitě i toto dělá hodně. Asi každý z nás si občas domů přinese ne úplně dobrou náladu, prožívá stres v práci nebo ve škole. Jistě to znáte, když někam přijdete, je to tam krásně čisté a provoněné, hned je vám hezky. Tak by to mělo být i doma, kde by nás to mělo harmonizovat, dobře naladit a pozitivně dobít. Jako v přírodě. Louka rovněž krásně voní, je v ní čistá a správná energie. Takže je důležité jednak, co používáme za kosmetiku a i to, jak očistíme a provoníme domov třeba těmi svíčkami nebo spreji.

Jak relaxujete? Vy navíc hodně cestujete i pracovně, máte s mužem závazky v zahraničí. Odpočinete si, když alespoň změníte prostředí?

Popravdě je to trochu jiné než klasická změna prostředí při dovolené. Přece jen vás svazují nějaké povinnosti, máte schůzky, a i když to jsou kolikrát i příjemné věci, stejně musíte být soustředěná. Ale zase zažíváme jinak příjemné chvíle, nedávno jsme byli pozvaní na mistrovství světa ve fotbale, také jsme navštívili dubajskou státní operu, setkali jsme se s vysokými představiteli Spojených arabských emirátů nebo jsme byli na Czech Business Council. Takže se stále něco děje, ale zase je pravda, že když si pak najdu chvilku pro sebe a zajdu si na pláž, tak je to o to vzácnější. Jinak to pak berete jako samozřejmost a už si toho tolik nevážíte.

A máte vlastně ještě nějaký nesplněný sen, co se týká cestování?

Samozřejmě. Zrovna jsme se s kamarádkou bavily, že bychom vyrazily Seychely. Jen nevím, jestli se mi to povede, měla bych začít s rehabilitacemi, protože mám vykloubený loket a utržené vazy, upadla jsem na lyžích. Do toho mám dětičky, které ještě přece jen vyžadují nějakou péči. Vanesska například měla zlomenou nohu, teď ale odletěla na olympiádu a je na bedně, má třetí místo. Mám velkou radost a jsem pyšná! Syn má zase před přijímačkami na střední školu. Takže si zatím neumím představit, že bych jako mamina zmizela na dva týdny. Ale možná za rok, za dva něco podniknu. Chtěla bych třeba navštívit Mexiko, tam jsem nikdy nebyla. Karibik mě láká. Je tolik krásných míst na světě, které bych chtěla objevit.

To se určitě povede…

Já si myslím, že si to ještě užijeme. Víte, já vždycky říkám, že jsou maminky, které si to cestování užívaly doteď a mají dětičky v pětatřiceti, čtyřiceti letech. Já jsem začala ve 24 letech, takže si budu užívat nyní, až nás ty naše děti nebudou tolik potřebovat.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články