„Vy jste fakt tak dokonalá rodinka, ale máte i nějaké problémy?” zní s nadsázkou jeden z komentářů pod rodinnou fotografií Andrey Verešové. I u modelky doma se samozřejmě pravidelně řeší kopec problémů a náročných situací, jaké potkávají každou rodinu. Ačkoliv na to člověk při pohledu na hezké vysmáté tváře snadno zapomene. Zejména když jsou s manželem svoji už 17 let a děti sbírají medaile na olympiádách.

Vanessa skvěle ovládá snowboard spíš než podpatky

Šestnáctiletá Vanessa je krásná po mamince, ale víc než módní přehlídky a vysoké podpatky jí učarovaly vysoké zasněžené kopce. Místo modelky z ní vyrostla snowboardistka, jejíž doménou je freestyle a dere se na vrchol v tom, co ji baví mnohem víc než předvádění šatů. Na svém kontě už teď má jednu zlatou a tři bronzové olympijské medaile.

Ve své kategorii je vážně dobrá a rodiče ji podporují, i když mají obavy, že dělá nebezpečný sport. „Ani jeden z nich z toho není nadšený. Každý k tomu má trochu jiný přístup, ale oba trénink, a zejména závody hodně prožívají. Když maminka dorazila na MS v Bakurijani přímo k jednomu ze skoků, který byl asi čtyřikrát vyšší než ona, skoro omdlela a dva dny nemluvila,” řekla Vanessa v rozhovoru pro časopis Glanc.

Operace, zlomeniny a titanový šroub

Bez zranění se to bohužel neobejde a obavy jsou na místě. „Každý závodník se určitě bojí a i já mám rozhodně respekt. Hodně záleží na tom, v jakých podmínkách se závodí, zda je dobrá viditelnost, nový sníh, a tedy měkčí trať, anebo zda po 20 metrech letu dopadáte na čistý led. V průběhu skoro každé sezony se něco přihodí, protože dopady bývají velmi tvrdé,” dodala sportovkyně, která si loni na podzim zlomila kotník, zranila si ruku a teď je to zlomená klíční kost.

Modelka Andrea Verešová prozradila v příběhu na své sociální síti, že dcera musela na operaci a k tomu přiložila snímek z rentgenu. „Bude se muset naučit žít s titanovým šroubem,“ napsala s tím, že Vanessa podstoupila operaci a zotavuje se po zákroku. Vrátí se ke snowboardu, který ji naplňuje už od dětství? Verešová věří, že ano.

Daniel Tobias sestru dohání

U mladšího syna Daniela Tobiase se vyloženě neočekávalo, že by šel ve šlépějích své mámy, ale zřejmě moc lidí nepředpokládalo ani to, že oba sourozenci budou ve svých věkových kategoriích patřit na snowboardu mezi elitu. Takže už má ve čtrnácti letech dvě stříbrné medaile z Olympiády dětí a mládeže (ODM).

Elitní sourozenci na snowboardu

Loni, když se zrovna chystal na ODM a Vanessa na EYOF (Evropský olympijský festival mládeže), poznamenal v rozhovoru pro Český olympijský výbor: „Se ségrou se špičkujeme, ale zároveň oba vidíme toho druhého jako vzor.” Právě sourozenecké špičkování a zdravá soutěživost je oba dostala tam, kde teď jsou. „Ke snowboardingu jsem nás přivedl já, oba jsme postupně sjížděli větší a větší kopce, soupeřili navzájem, a teď jezdíme velké závody po celém světě,” prozradil Daniel Tobias.

Oba si navzájem radí a podporují se, rodičům nezbývá nic jiného, než jim držet palce a doufat, že se jim domů vrátí celí. Na druhou stranu může být Andrea hrdá, že děti se jim opravdu povedly a ve světě se už neztratí, a to si, samozřejmě hlavně kromě zdraví, přeje každá máma.

Zdroj: iGlanc.cz, časopis Glanc, Olympijský tým, Instagram modelky Andrey Verešové

Související články