Vzpomeneš si ještě, kdy jsi se poprvé setkala s bodyshamingem?

Myslím, že se mi ve školce smáli, že jsem moc hubená. Pak se mi smáli , že jsem moc zrzavá, moc zubatá, jenže s rovnátkama jsem zas byla “kovová huba”. Následně jsem měla příliš velký prsa a zadek na balet. Tak jsem zhubla na 42 kilo, což vyvolávalo úplnou lítost. Potom jsem se  “spravila” - což jsem brala jako největší prohru - tenhle komentář. Tak jsem zas nic nejedla a dělala lidem starost svou vychrtlostí. Po JAMU prý bylo ok, že je Desdemona - role, co jsem tenkrát hrála - “s tvarama”, což mě strašně trápilo a připadala jsem si vpodstatě jako Helena Růžičková. Pár let na to prý bylo nechutný, že mám pekáč buchet na břiše. Teď mi agentka říkala, že někdo si stěžoval, že Doláková ztloustla. Furt něco od tý školky (směje se)!

Myslíš si, že se s ním s věkem vyrovnáváš lépe? 

No jasně. Mít před pěti lety velikost M, nevylezu ven. Teda takhle, já brečela, že nemůžu ven i v roce 2021, když jsem jela na premiéru do Varů. Měla jsem padesát pět kilo a připadala si, že mě tam musí odvézt kamión pro nadměrný náklad. Celej život jsem to měla takhle nezdravý a chci, aby to nastupující generace měla úplně jinak. Proto o tom mluvím takhle otevřeně. Díky tomu, že jsem si to uvědomila, jsem se mohla vyléčit. Teď už vím, že můžu být zdravým příkladem a ne obětí trendů.

Co na sobě právě dnes řešíš?

Dneska řeším, že nejsem nalíčená, a tak jsem bledá a mám kruhy pod očima. Řešila jsem to asi deset sekund, a pak dala stoličko s filtrem Paris. Z toho jsem si dělala srandu - že je to filtr, když “paříš”. Teď už teda nepařím, ale ten filtr se hodí i tak.

Zbavila ses za svůj život nějakých mindráků?

Ptáš se holky z Brna. To býval mindrák sám o sobě, než se teda Brno stalo nejvíc cool destinací (smích). Celý život jsem chtěla mít klučičí postavu, být opálená, černovlasá, obyčejná. Nechtěla jsem vyčnívat.

Jak hodnotíš komentování těl na sociáních sítích a internetu obecně?

Jako absolutní ztrátu času. 

Jak podle tebe dnes vypadá „ideál krásy“?

Zdravý člověk, co miluje život, dělá svět lepším místem a má sám v sobě uklizenej pokojíček, do kterého zve ty druhý. Je mi jedno, že je někdo rádoby perfektní, když se chová sebestředně a neuctivě. Jsem nadšená, když je někdo otevřený, milující a ostatní se s ním cítí krásně. Doba, kdy bylo cool bejt “lepší než ostatní” skončila.

Co všechno děláš v současné době pro své tělo a jak jsi to měla v minulosti?

V minulosti jsem byla závislá na cvičení a trápila svoje tělo jen abych nějak vypadala. Teď chodím cvičit do John Reed Fitness, když jdu na hromadné lekce, a do boutique gymu Next Move na individuální silový tréning s trenérkou Lenkou Havlíček. Dřív jsem byla neustále hlady, teď svoje tělo vyživuju a jsem mu vděčná. 

Jaké kousky oblečení si oblékáš s největší jistotou, že ti sluší a které naopak víš, že ti nejdou?

Mám přesýpací hodiny, takže mi sluší pouzdrové šaty, vše do pasu a dobový kostýmy. Nesluší mi asi ty minimalistický pytle, co se teď nosí. Ale stejně nosím obřím tepláky a zahaluju svoje tělo, co to jde. Já na červeným koberci a já, co jde do sámošky, jsou hodně jiný lidi (smích)

Co bys poradila svému 17 letému já ohledně vyrovnávání se se svým vzhledem?

Jednou se budeš milovat tak, jak chceš, aby tě milovali ti muži, o kterých sníš, a kterým dáváš přednost sama před sebou. Až budeš mít sebe na prvním místě, splní se ti ty nejdivočejší sny a bude to právě díky tvé “jinakosti” a všem těm rádoby nedostatkům. Přísahám. 

ZDROJ: časopis Glanc