Mladá Adriana Lima

Ve 13 letech se zúčastnila v rodné Brazílii své první modelingové soutěže a v 15 už se umístila na druhém místě soutěže Ford Supermodel of the World Contest. Tehdy to byla snědá dívka s dlouhými kudrnatými vlasy a velkým bílým úsměvem, která se o rok později přestěhovala do velké betonové džungle – do New Yorku.

Podepsala smlouvu s prestižní modelingovou agenturou a začala svoji dlouhou kariéru. Její první prací ve Spojených státech byla kampaň pro oděvní řadu módní návrhářky Anny Molinari. V 17 letech už se objevila na titulní straně zářijové Marie Claire a brzy na to si ji jako svoji tvář vybral italský i brazilský Vogue.

Nejdéle sloužící andílek Victoria’s Secret

V 18 letech se poprvé prošla po přehlídkovém mole ve spodním prádle Victoria’s Secret. Tehdy tradiční show neměla rozměry jako dnes. Byl to sotva dvacetiminutový pořad, který značka připravovala teprve čtvrtým rokem a šlo vůbec o první online přenos. Po roce spolupráce se značkou podepsala kontrakt a oficiálně se zařadila do armády andílků, až do doby, než po osmnácti přehlídkách pověsila křídla na hřebík a rozloučila se v sedmatřiceti letech coby nejdéle působící andílek. Mimoto se velmi rychle zařadila mezi nejlépe vydělávající modelky světa, značky i návrháři ji chtěli mít.

Kompilace Adrianiných přehlídek pro Victoria's Secret:

Zdroj: Youtube

Velká rodina

Z modelingu nezmizela, ale už ji zkrátka nevídáme na přehlídkách jako kdysi. Vydělala si slušné jmění, takže si teď s klidem může vychutnávat početnou rodinu. S bývalým manželem Markem Jarićem má dvě dospívající dcery Valentinu a Sienu. V říjnu 2022 přivedla na svět ještě syna Cyana, kterého má se svým současným partnerem Andrem Lemmersem. Do toho pomáhá s výchovou dvou dětí, které má Lemmers z předchozího vztahu.

Adriana Lima, unavená máma tří dětí

Zatímco po prvních dvou těhotenstvích Adriana obratem hupsla zpátky na molo, to poslední po čtyřicítce už se na modelce podepsalo. Po dekády byla zvyklá na perfektní štíhlou postavu, ale ona ta kila najednou nešla tak snadno dolů. V jednom z rozhovorů se svěřila, že se musela po narození třetího dítěte naučit své tělo přijmout. „Každý den si musím připomínat: Poslouchej, přijmi to, kým jsi. Přijmi své tělo. Právě jsi stvořila život, to je velké požehnání,” řekla kráska.

Na jednu stranu je to úlevné zjištění pro všechny novopečené mámy, které se srovnávají s ”nadženami” sociálních sítí, které jen co porodí, už vystavují břišní pekáč. I supermodelka, která celý život cvičí a drží si váhu může mít pár kilo navíc. Kterou ženu by to nepotěšilo. Navíc přece není kam spěchat, když už odešla do modelkovského důchodu.

Plastická operace a těžká váha

Ještě větší pozdvižení však vzbudil její ”nový” obličej na loňské premiéře filmu Hunger Games: Balada o ptácích a hadech. Dvaačtyřicetiletá modelka byla krásně nalíčená, v dobře padnoucích šatech, ale při pohledu na ni začali všichni spekulovat o tom, že určitě podstoupila plastickou operaci nebo výplň obličeje, protože byla ve tváři viditelně oteklá. Další naznačovali, že za tím možná stojí zdravotní problém nebo přibývání na váze.

Negativní komentáře se Adriany viditelně dotkly, protože kritikům v příspěvku na sociální síti obratem vzkázala: „Toto je tvář unavené matky jedné dospívající dívky, dvou předškoláků, jednoho aktivního chlapce, ročního dítěte, které se učí chodit, a tří psů. Děkuji za váš zájem,” napsala. Ačkoliv tím spoustu lidí určitě ani tak nepřesvědčila, alespoň se jí ulevilo. Dnes slaví brazilská modelka 43. narozeniny, ze sociálních sítí smazala většinu fotografií a užívá si zasloužený ”důchod”. Všechno nejlepší, Adriano!

Zdroj: iGlanc.cz, Pop Sugar, Life and Style Mag, People, Business Insider