Mateřství je fantastické období života. I když je náročné po všech stránkách, finanční nevyjímaje. Kdybyste nemusela řešit rozpočet, jak daleko byste dokázala v rozmazlování svého miminka zajít? Následující seznam je jasným důkazem toho, že kupec se najde pro všechno a že někdo to zkrátka rád... dražší než obvykle!

Dudlík s diamanty

Na světě existuje dudlík, který by se hodil snad pouze v případě, že se chystáte na brunch ke králi. Nedělá nic zvláštního, přestože za 17 000 dolarů už by člověk předpokládal, že dítěti přinejmenším zazpívá ukolébavku. Ale ne, prostě mu ho dáte do pusy a těšíte se z toho, jak luxusně váš drobeček vypadá, protože je vyrobený ze 24karátového bílého zlata a posázený 278 diamanty. Akorát dávejte pozor, aby některý z diamantů nespolknul. Dudlík je možné i přizpůsobit na míru, vyměnit barvu kamenů, dát na něj iniciály nebo rodinný erb (tak určitě)! A co když vám řekneme, že na světě je dudlík, který je ještě jednou tak drahý.

Haute Couture kočárky

Mateřství je fantastické období života a jestli chcete být na dětském hřišti za hvězdu, s haute couture kočárkem jí budete zcela určitě. Oslnivý třpyt křišťálů, jemný dotyk hedvábí a v tom hodiny mistrné ruční práce na kolečkách. Společnost, kterou si oblíbily i celebrity jako Keira Knightley, Gwen Stefani nebo Katy Perry už tak nabízí kočárky spíše pro náročnou klientelu, teď zvedla laťku ještě výš. Kolekcí La Parisienne se rozhodla oslavit největší módní ikony Coco Chanel, Christian Dior, YSL. „Snažili jsme se vytvořit moderně elegantní a klasicky nadčasové mistrovské dílo, jež bude vzdávat hold nedostižnému géniu největších pařížských krejčí,“ říká český zakladatel značky Martin Poš. „La Parisienne je ódou na ženy. Je to výkvět řemeslného díla, jehož cílem je inspirovat a pokračovat z rukou matky do rukou dcery. Je to rodinný klenot stvořený pro ty, kdo si cení třídy, elegance a haute couture.“

Takový kousek by opravdu neměl skončit někde v internetovém bazaru, kde se vás ostatní uživatelky budou ptát: „A slevička by nebyla?” Exkluzivita kolekce spočívá v ručním zpracování, hlavní design tvoří vzor z křišťálů, krejčovské umění pak vykazuje interiér. Škoda že se k tomu nedá přikoupit i miminko, které vydrží celou procházku spát.

Kočárek pro muže

Tohle byl kočárek spíš pro maminky. Tatínkové na hřišti ocení spíš kočárek postavený pro rychlou jízdu. Je jako vytuněné auto z 50. let. Má blatníky, chromovaná kola. Dělá to, co každý jiný kočárek. Převáží dítě z jednoho místa na druhé, zatímco řidič (rodič) si užívá spanilou jízdu. Je pravda, že jeho design je jedinečný, byly na něj použité stejné materiály, z jakých se staví letadla, sedačka je z materiálu podobném karbonovému vláknu - odolá slunci i vodě -, a z kůže.

Jestli vám je už teď líto, že z toho vaše dítě jednou vyroste, máme dobrou zprávu. Můžete si prý za další poplatek objednat sadu komponentů, které kočárek přemění na tříkolku. A to se vyplatí!

Matrace jak pro princeznu

Britská královna spala po celá desetiletí výhradně na jednom typu matrace. Třeba i díky tomu se dožila tak požehnaného věku, že to stojí za zvážení, nemyslíte? Ehm… jak moc si přejete, aby vaše dítě spalo jako v paláci? Nejmenší dětské matrace od této značky totiž začínají na ceně 10 000 dolarů a můžou stát až pětkrát tolik. Chápeme potřebu dát miminku jenom to nejlepší, ale asi bychom věděli i o jiných způsobech, jak takovou částku utratit.

Koník ze zlata

Hračky, velmi důležitá položka. Rozvíjejí kreativitu, učí a hlavně dítě zabaví, takže si můžete chvilku odpočinout od mateřských povinností. Měla jste jako malá houpacího koně? Ale ten váš určitě nebyl z ryzího zlata.

Zlatý houpací kůň, kterého vyrobil zlatník Ginza Tanaka má hodnotu 60 000 dolarů. Údajně ho své dceři Blue Ivy koupil slavný pár Beyoncé a Jay-Z, ještě spolu s mini Bugatti. Vážení rodičové, tohle už není jen hračka. To je pořádná investice.

Zdroj: iGlanc.cz, Expensive World, Cool Things, Cybex

Související články