Co byste řekli tomu, probudit se pod bláznivě vzorovaným povlečením, vplout do křiklavých šatů našich maminek a pak rozjímat nad poněkud zažloutlými časopisy při popíjení horké turecké kávy? Možná zrovna vám polyesterové halenky ani lógr v ústech rozhodně nechybí. Ale někdo na tuto dobu velice rád s nostalgií vzpomíná. Obzvlášť když ji neprožíval za tuhého komunismu, ale za kanálem La Manche. Důkazem jsou manželé Peterovi z malebné britské vesničky Hoghton, kteří vlastní neuvěřitelný retro bungalov.

Místo moderní rekonstrukce vše původní

V domě z roku 1973, který zdědili, se doslova přenesete zpět v čase. Místo moderní renovace se totiž manželé rozhodli autenticitu 70. let zachovat a díky tomu vytvořili netradiční ubytování, kde mohou hosté strávit noc a vrátit se na vlastní kůži do sedmdesátých let. "Jestli jste se narodili v této době, tak vám to připomene dětství. Nechybí tu ani věci, které vás nejspíš rozesmějí nebo vyvolají vzpomínky," uvádějí manželé. Může prý za to nekonečné množství ikonických doplňků, kterých je toto bydlení plné. Některé z nich jsou až nevkusné - ale to holt patřilo k době.

V retro bungalovu můžete přespat

Osmapadesátiletá Melissa a šedesátiletý Nigel opravdu vzali svou lásku k 70. letům vážně. "Pamatujeme si, jak jsme se s přáteli usmívali nad starými fotkami z našich dětských pokojů. Chtěli jsme tento pocit nostalgie sdílet s ostatními," říká Melissa Peter. A tak se rozhodli otevřít dveře svého Retro Bungalovu i pro hosty. Za přibližně 200 liber za noc, tedy v přepočtu asi šest tisíc korun, se vzbudíte v jiné době.

Divoké koberce i květované tapety

Každá místnost v domě je promyšlená do posledního detailu od křiklavého koberce přes ložní prádlo po kuchyň plnou jasně zelených sedmikrásek na zdi a tradičních tapet v obývacím pokoji, které sice nejsou původní, ale pocházejí z té doby. ”Když se většině lidí vybaví sedmdesátá léta, myslí na hnědou či výrazně oranžovou barvu nebo na Davida Bowieho, a my tu máme od obojího trochu," říká Melissa.

Každý host dostane pokojovku

Můžete se obléct do retro oblečení, hrát dobové hry a dokonce si odnést domů klasickou pokojovou rostlinu jako vzpomínku na váš pobyt. „Pokojové rostliny byly v sedmdesátých letech všude, ale dnes už nejsou, protože každý má osvěžovač vzduchu do zásuvky. Proto jsme se rozhodli naše nájemníky před odchodem obdarovat pokojovou rostlinou, které tady pěstujeme," dodala Melissa. Retro Bungalov je podle manželů nejen místem k odpočinku, ale i k návratu k jednodušším časům, kdy byl život plný barev, optimismu a radosti.

Zdroj: iGlanc.cz, retrobungalow.co.uk, lep.co.uk

Související články