Přineste si domů zeleň

Jaro a léto si neodmyslitelně spojujeme se zelení. Rozkvetlé stromy, květy na louce, zeleň kam se podíváš. Proto letošní trendy mluví jasně: uzměte si kousek přírody domů a vytvořte si vlastní malou oázu klidu. Pořiďte si pokud možno vysoké a mohutné pokojové rostliny, které oživí každý interiér a navíc vypadají jako umění. Bude to vaše vlastní zahrada, kam se večer po práci vždy s radostí uchýlíte. Skvělé pro tyto účely jsou monstera, dracéna nebo popínavá šplhavnice. Živé rostliny jsou navíc skvělé přírodní čističky vzduchu, konečně se tak budete moci z hluboka nadechnout.

Metalový lesk

Všechny teplé kovy, jako je bronz, měď, mosaz, zlato a růžové zlato, najdou tuto sezonu v interiéru zastoupení. Nemůžete se rozhodnout, který je pro váš domov ten nejvhodnější? Máme dobrou zprávu, klidně je totiž zkombinujte navzájem a nebojte se experimentů. Způsobů, jak zapojit kovový lesk do příbytku je mnoho. Hrát si můžete se svícny, rámečky obrazů, s obalem na květiny, vázami i ozdobnými miskami. Hlavně ať to září. Zaměřte se na kovové spotřebiče v kuchyni, příbory, stojany i držáky. Hlavně monochromatické místnosti to vdechne druhý život.

Pokud máte utažený rozpočet, neznamená to, že byste se museli těchto hravých pokusů vzdát. Můžete si nakoupit metalické barvy a některé prvky zkrátka přemalovat.

Dominující zeď

Máte doma jednu výraznou zeď, která přímo křičí ”namaluj mě”? Pak máte jaro/léto 2023 nejvyšší čas se k tomuto kroku konečně odhodlat. Držte se základních barev - červená, žlutá, královská modř. Interiér získá elegantní a kreativní atmosféru zároveň. Neváhejte v sobě probudit umělce a pustit se do odvážného malířského projektu.

Pakliže se na to necítíte, účel splní i odvážný tisk nebo umělecké dílo, které pověsíte na zeď. A nemusí se nutně jednat o nákladný originál. Jen buďte odvážní. Nejenže domovu okamžitě dodáte šmrnc a kulturní nádech, ale hned máte i konverzační téma pro návštěvy.

Ať žije magenta

Troufáte si a opravdu se letos cítíte na pořádnou změnu? Pak se vám možná bude líbit tento trend. Top barva roku 2023 je podle Pantone jasná. Odstín se jmenuje Viva Magenta a prolíná se nejen v módě, ale i v našich interiérech. Jedná se o barvu velmi výraznou, ovšem pulsující a uhrančivou. Užít si ji můžete minimálně, ale s přehledem i úplně na maximum.

Boho Chic

Boho styl už nás nějaký čas provází a s příchodem květin do interiéru se bude vyjímat o to násobně. Jeho symbolem jsou lapače snů, ale obsahuje mnohem víc. Zaměřte se na jakákoliv vlákna a tkané textilie formou koberečků, obrazů a dalších dekorací. S magentou, rostlinami a kovem se budou tyto přírodní prvky skvěle doplňovat. Ale dávejte si pozor, nejsou 60. léta a vy nejste na vysokoškolské koleji. Tkané či proutěné koše tak budou lepší volba než psychedelický plakát.

Vzory, co jsou vidět

Pořádných vzorů se ale nemusíte bát, jen se upněte spíš k dvoubarevným kombinacím, geometrii anebo obrovským tiskům květin v mnohonásobné velikosti. Taková věc dokáže každý interiér oživit. Jako skvělý nápad se jeví i varianta tropických motivů na polštářích a dekách. Pořiďte si klidně i utěrky s ananasem nebo plameňáky. Tyto motivy se budou vyjímat předně v minimalistickém interiéru.

Ošuntělé, přesto elegantní

Je načase, aby se všichni milovníci klasického vintage zamilovali do tzv. shabby stylu. Je romantický, je venkovský, vyzařuje pohodu a klid. Přesně to, co chcete prožívat u sebe doma. Docílíte jej zapojením starožitných či nedokonalých kusů nábytku. Výlet na bleší trh takové úlovky jistí. Rozumět si bude s pokojovkami i kovem, jen k tomu budete mít navíc rustikální punc.

Zdroj: iGlanc.cz, Foyr

Související články