Přidejte na textuře

Deky, polštáře, koberce, přehozy, to vše ve správné kombinaci zafunguje. Přidáním textilie do interiéru umocníte přívětivou atmosféru a pohodu. Možností je opravdu mnoho a nebojte se je mezi sebou navzájem míchat. Držte se u dvou třech odstínů a pak už je jen na vás, jaké vzory a struktury si domů pořídíte. Můžete dokonce vrstvit menší koberečky na velký koberec.

Živé květiny

Městské džungle se nestaly populární jen tak náhodou. Živé květiny jsou totiž estetický a funkční doplněk zároveň. Zeleň je příjemná na pohled, vytváří přívětivý a vřelý dojem, a k tomu funguje jako přírodní čistička vzduchu. Při výběru květin zohledněte své zkušenosti a orientaci vašeho bytu, podle podmínek pak najděte ideální rostliny, které u vás doma budou vzkvétat.

Co židle, to originál

Můžete si koupit k jídelnímu stolu jednu sadu židlí, anebo můžete trochu zaexperimentovat a ukázat návštěvám, že v sobě máte hravého ducha. Kombinace nesourodých židlí je zábavný způsob, jak si pohrát s designem a zároveň jak vyřešit problém, pokud se nemůžete rozhodnout, na čem chcete sedět.

Světla, světýlka, svíčky

Osvětlení. Pod ostrým a jasným světlem jako u výslechu nechce sedět nikdo. Hlavně když přijdete po práci domů a hledáte klidné útočiště. Pro navození útulné atmosféry jsou nejlepší teplé tóny, které napodobují záři svíčky, takže se nebojte pořídit klidně i víc lampiček, díky kterým dosáhnete kýženého efektu. Zvážit můžete rovněž světelné řetězy, prodávají se v různých délkách a velikostech žárovek. Díky tomu, že ty interiérové jsou často na baterky, nemusíte řešit zásuvku a s tím i místo, kam s nimi. Vyzkoušejte více variant, ale naaranžovat je můžete na konferenční stůl, na poličku, kolem obrazů nebo zrcadla.

Nezbytnost vůně

Jestli něco dělá domov domovem, pak je to vůně. V jednom seriálu dávala makléřka před uvítáním zájemců nahřát do trouby sušenky. Skvělý trik. Vy si jedny můžete rovnou upéct, a mezitím si pořiďte difuzér, aroma lampu, vonné svíčky, zkrátka cokoliv, co je vašemu nosu příjemné. Vůně můžete měnit podle ročního období, ale klidně i jen podle momentálního rozpoložení.

Barva v interiéru

Každý designér vám potvrdí, že barva nebo tapeta je nejrychlejší způsob, jak změnit celkový dojem interiéru. Bílé stěny jsou estetické, vhodně zvolené barvy však místnosti dodají hloubku a styl. Samozřejmě je třeba volit uvážlivě. Celkový dojem podtrhnete, když sladíte, byť jen jednu stěnu s povlečením, koberečkem nebo polštářky.

Staré v novém

Vintage prvky nejsou pro každého, přesto, když je řeč o útulnosti, zvládnou za málo peněz hodně muziky. Čtečky a audioknihy jsou fajn, ale atmosféru domova vám nevytvoří. Kniha z papíru a s poctivou vazbou to ale zvládne. Mrkněte do městských boxů, na bleší trh, k babičce do skříně. Určitě narazíte na nějakou, která u vás doma splní roli vintage doplňku.

Okna jako živé umění

Okna jsou jako brána ven, za nimi se nachází živé umění. Tak jim dopřejte zasloužený rám v podobě záclon a závěsů. V létě vybírejte jemné látky, jako pavučinky. V zimě se nebojte i těžkopádné textilie, která domů nepustí mráz. Je to mimochodem další způsob, jak přidat do interiéru texturu.

Mini zahrádka

Nic není lepší než domácí jídlo, a co teprve, když do něj přidáte domácí bylinky. Malou bylinkovou zahrádkou v kuchyni zvládnete dvě věci najednou - zútulníte bydlení a vylepšíte svá gastronomická kouzla.

Akcenty s teplými kovy

Kov bývá chladný, přísný a nevlídný, ale ve správném odstínu se dokáže proměnit i v hřejivý doplněk. Měď, žluté zlato a růžové zlato. V matném i lesklém provedení, to už záleží na vás. Kombinujte klidně všechno.

Balkon je součást interiéru

Pokud máte balkon, lodžii nebo terasu, nezapomeňte, že i ty si žádají váš zásah. Zejména pokud se na tento prostor díváte skrze francouzská okna. Je to vaše spojnice s životem tam venku, tak toho využijte. Zkombinovat můžete všechny výše uvedené prvky. Začněte sezením, na které dáte měkké sedáky, pokračujte polštáři a dekou pro chladnější večery. Když se obklopíte světýlky a dalšími květinami, vytvoříte tak vlastní kus ráje uprostřed města.

Zdroj: iGlanc.cz, Essex, The Spruce