Už máte vánoční stromek? Nechci vás stresovat, ale znám lidi, kterým už dokonce stojí nazdobený v obýváku. Když přijde na zdobení, podle mě se s žádným stylem nedá udělat chyba, hlavně když jde o tradiční červené a zelené barvy, stříbrné, zlaté, přírodní ozdoby nebo ozdoby, které jsou s vámi už roky a přinášejí vám radost. Kdo má rád odvážnější kombinace, ten si troufne na barevné experimenty s ozdobami nebo rovnou s barvou stromečku.

Letošní svátky můžete stromeček ozdobit klidně do růžové, ve stylu barbiecore, ale kromě toho převládá na sociálních sítích girlandový trend zdobení a kromě hodně ozdob na něj prakticky nic nepotřebujete. Ozdoby předem navléknete na drátek do shluků, a tím vznikne velmi efektivní dekor, který bude dobře vypadat hlavně na hustém a souměrném stromečku.

Jak postupovat při zdobení?

Potřebujete:

  • hodně ozdob různých velikostí (lepší jsou nerozbitné)
  • květinový vázací drát
  • něco, čím drát uštípnete nebo ustřihnete

Když stromeček stojí, začnete tím, že si ustřihnete asi 60 až 90 cm květinového drátu a provléknete jím první ozdobu. Tuto ozdobu zajistíte tak, že drát v horní části ozdoby otočíte. Nyní začnete s přidáváním dalších ozdob. Nebojte se použít různé velikosti, od malých po velké. Tak dosáhnete kýženého efektu a stromečková girlanda se vám bude tvarovat sama před očima. Dbejte na to, abyste nahoře i dole ponechali kus volného drátu, ten použijete k upevnění ozdob na stromek. Je lepší přidávat po částech, postupně, stejně jako vidíte ve videu.

Závěrem můžete přidat ještě pár dalších ozdob, které vyplní prázdné části. Autorka videa celý stromek dekorovala v jedné barvě, ovšem pokud máte doma dostatek ozdob, není to tak, že byste hned museli běžet pro nové. Zkuste to s těmi, které už leží ve skříni. Výsledek bude samozřejmě jiný, ale zato rozkošný a víc osobní.

Zdroj: iGlanc.cz, Marina McAvoy

Související články