Jak drtit led

Ledová tříšť a mojito patří k sobě, s kostkami ledu z tvořítka to rozhodně není to pravé ořechové, ale ne každý má doma drtič na led. Možná vás napadne mlátit do kostek hlava nehlava, ale pohodlnější to bude jistě tak, že vložíte kostky ledu do čistého kusu látky a rozbijete je paličkou na maso nebo kladívkem, či velikým kamenem. Pokud jde o mátu, pak se určitě vyplatí si ji vysít do truhlíku na balkón nebo i okno, roste skoro sama a nemusíte ji pokaždé, když budete mít chuť na drink, kupovat.

Jak otevřít víno bez vývrtky

Pokud jste zastánci spíše vína a chcete otevřít láhev a nemáte vývrtku, pak uřízněte krycí fólii, dno oviňte látkou a otočte láhev hrdlem dolů. Nato jí několikrát opatrně uhoďte o futro dveří. Korek začne klouzat ven. Láhev obraťte a pomalu jím viklejte. Ale opatrně, abyste ho nerozlámali. Pokud se bojíte být k vínu tak agresivní, zatlačte korek jednoduše dovnitř měchačkou nebo třeba i řasenkou!

Jak na šampaňské či sekt

A pak tady máme sekt. Před jeho otevřením s ním rozhodně netřeste, stejně tak není vtipné, když zátka vystřelí až do stropu. Nejlépe se otvírá tak, že špunt vytlačíte bříšky prstů, pomoci si můžete utěrkou. Existuje rada, která říká, že pokud jste sekt nedopili, bublinky z něho neuniknou, když do hrdla strčíte obyčejnou čajovou lžičku. Na druhou stranu koluje přesvědčení, že to není nic platné, tak kdoví. Nejlepší bude, když sekt hned vypijete a vylepšit si ho můžete jahodami nebo lístky máty či meduňky.

Jak chladit a vychladit

Mokrý látkový ubrousek je dobrý na udržení svěžesti salátu v lednici, ale stejně tak pomůže vychladit pivo. Láhev do něho zabalte, strčte do ledničky a za chvíli je hotovo! Pokud kapacita lednice na množství lahví, ať vína či piva, nestačí, šup s nimi do vany do studené vody, do které přisypete kilo soli. A jestli se veselíte daleko od ledničky a venku je parno, nezoufejte, i tehdy je možné pít nápoje studené. Pomůže jim kbelík s pískem, na který nasypete aspoň půl kila soli, přelijete vodou a za půl hodiny budou vychlazené.

Jak rozkrojit dort

A nakonec přijde káva a dort, který rozkrojit kultivovaně není vždycky snadné, tím spíš, je-li na sluníčku. Když se těsto lepí na nůž, pak pomůže obyčejná napnutá nit. Kromě dortu s ní rozporcujete i měkký sýr. A aby stůl lahodil i oku, měkké ovoce, třeba melouny, zase hezky nakrájíte vánočními vykrajovátky na cukroví.

A jak si druhého dne poradit s kocovinou?

Než půjdete spát, vypijte velkou sklenici čisté vody se šťávou z citrónu. Citrón obsahuje vitamín C, o který je vaše tělo vlivem alkoholu ochuzeno a navíc nastartuje váš trávicí systém. Pít vodu byste ale měli i během doby, kdy do sebe lijete alkohol. Jiná rada říká, že překyselený žaludek zneutralizuje ledové mléko nebo smetanová zmrzlina. A hodí se i zázvorový či mátový čaj, které je dobré popíjet celé dopoledne po mejdanu.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články