O Feng shui jsem slyšela již před lety, ale vždy jsem jej vnímala jako způsob, jak si harmonicky uspořádat interiér, abych se v něm cítila dobře. Už mě nenapadlo, jak daleký dosah může kupříkladu umístění pohovky mít. Představte si, jako by byl váš domov rozdělený na různé části a každá z těchto částí patřila jiné oblasti života; práce, zdraví, rodina, láska. Je jen na vás, s čím konkrétně chcete pracovat. Po jakém výsledku toužíte. Já jsem se rozhodla začít vztahy, protože bez lásky není život a také se blíží ten svátek zamilovaných, Valentýn. Na pomoc jsem si vzala konzultantku Feng shui Ludmilu Djemel, s níž se zaměříme na sektor lásky a partnerství.

Láska sídlí na jihozápadu

Vezměte do ruky kompas a najděte si jihozápad svého domova. Tam totiž sídlí oblast partnerství, vztahů a lásky, a přesně tam náleží umístit partnerské předměty, jako například společné fotky. „Je dobré na tomto místě mít párové věci, nějakou romantiku, růženíny. V Číně se hodně používají mandarinské kachničky, jak pro přilákání partnera, tak na podporu stávajícího vztahu. Kdybyste tyhle předměty doma dali do jiného sektoru, tak zkrátka nebudou fungovat tak dobře,” radí hned na úvod Ludmila Djemel.

Zbavte se svých ex

Nechápejte to jako pobídku k trestnému činu. Jednoduše vyházejte všechny připomínky minulých vztahů. To zkrátka nemá ve vašem životě už co dělat, pokud v něm má být místo pro jiné. „Nenechávejte si památky na bývalé partnery a partnerky, společné fotky, dárečky, protože pak je stále máte v hlavě, v srdci i v prostoru. Jak chcete být načisto v novém vztahu, když tady pořád máte lísteček, kytičku od něj, spíte v jeho tričku… Všechny tyhle věci by měl člověk odstranit,” doporučuje expertka na Feng shui s tím, že to platí i pro SMS v telefonu, e-maily nebo dopisy. Veškeré virtuální komunikace nemilosrdně vymazat. „Společné fotky s ex rozhodně nevystavovat a pokud to nebyl otec mého dítěte nebo opravdu letitý vztah, kdy se toho nastřádá hodně, tak se prostě zbavit všeho.”

Čistka v ložnici

Kde sídlí srdce vašeho vztahu? Řekněme že v ložnici. Jestli chcete, aby láska u vás doma volně dýchala a proudila, nemělo by jí nic bránit. Zaměřte se nejprve na dveře do ložnice, jdou snadno otevřít? Pokud se blokují či vržou, opravte to.

Nejdůležitější kus nábytku v ložnici je pak postel. Pokud to dispozice místnosti jen trochu dovolí, posuňte postel do prostoru, aby měli oba partneři rovnocenný přístup do postele. Hned potom se ujistěte, že spíte na správné straně. „Číňané rozdělují postel na mužskou a ženskou polovinu, a když spíte na té správné polovině, pak jste žena-žena a váš muž je muž-muž, takový ten chlap, který se zkrátka postará. Ve chvíli, kdy se to z nějakých důvodů otočí, tak to rozhazuje mužsko-ženskou energii. Správně by to mělo být tak, že když stojíte proti posteli, tam co bývají nohy, tak pravá půlka je ženská a levá je mužská,” upozorňuje Ludmila Djemel na detail, kterého si mnozí z nás zřejmě nejsou vědomi.

Feng shui doporučuje dokonce vyhodit postel, matraci, ložní prádlo, všechno, kde byl intimní život s bývalým partnerem a co si tímto přenášíme i do nového vztahu. Úplně teď vidím, jak věčným (neúspěšným) hledačům lásky skáčí před očima bankovky. Jako bych slyšela jednu svoji kamarádku: „Holka, to bych ale teď už byla na mizině, měnit po každým nevydařeným vztahu celou ložnici!” Není to sice ideální, ale řešení by tu bylo. „Je to velká částka, takže se to řeší aspoň alternativně. Doporučuji například ty věci posypat solí a nechat přes noc nasolené. Ráno vysát a sůl hned vyhodit pryč z domu. Nebo co jde, to vzít parním čističem. Není to stoprocentní, ale když si představíte, kolik by to všechno stálo. Jedinci, co jdou ze vztahu do vztahu by se nedoplatili,” dodává úsměvně konzultantka Feng shui.

Kolik chcete, aby vás v té posteli bylo?

Jak dáte dohromady ložnici a víte, kam doma nejlépe umístit párové předměty, nepřehánějte to. „Nemějte ty dekorace po třech kusech, hlavně srdíčka. Když dekorace, tak v páru. Společnou fotku ve dvou. Je to jednoduché, kolik chcete, aby vás v té posteli bylo? Samozřejmě je teď moderní udržovat vztahy ve více lidech, ale my více tradiční zůstáváme u dvojic,” podotýká Ludmila Djemel. Stejně tak do ložnice nepatří ani fotky kamarádů, z různých akcí apod. Vystavte si je, akorát mimo partnerskou oblast. Považujte ložnici za své posvátné území, kde je třeba udržovat pořádek, ať může energie proudit bez zádrhelů.

Partnerovi uvolněte místo předem

Těm, kteří lásku hledají a nedaří se jim najít druhou polovičku, doporučuje expertka amulet v podobě již zmiňovaných mandarinských kachniček. „Ty tu energii podporují. Spousta nezadaných si našla vztah, když je doma umístila do sektoru pro partnerství.” Další důležitou součástí hledání je mít postel pro dva, což bývá samozřejmost, ale i místo ve skříni nebo volný šuplík v komodě. To už taková samozřejmost není. Hlavně my ženy obvykle bojujeme s místem ve skříni, natož tam držet prázdné místo pro ”co kdyby náhodou”. Když ale vytvoříte prostor předem, dáte tím také prostor ke vzniku nové energie a ta se (snad už konečně) brzy naplní.

Zdroj: iGlanc.cz, konzultantka Feng shui Ludmila Djemel

Související články