Beran: Moderní šik

Jsou proslulí svou odvahou, energií a touhou po svobodě. Nemají rádi omezení. Ideální je pro ně vzdušný, otevřený a moderní prostor, který lze snadno přizpůsobit jejich rychlému a dynamickému životnímu stylu. Zkuste do interiéru zakomponovat energické barvy - červená, oranžová, žlutá. Otevřené policové regály budou reprezentovat vaši lásku k dobrodružství, velká okna a přírodní textury vás spojí se všemi výzvami tam venku.

Býk: Zemitá zeleň

Jako Býk jste stabilní znamení s nákladným vkusem. Máte vrozený smysl pro kvalitu a krásno. Řídíte se smysly a ceníte si skutečného pohodlí a luxusu. Jelikož jste zemské znamení, přitahuje vás příroda. Když se vám podaří tohle vše zkombinovat, budete se doma cítit prostě skvěle.

Investujte do kvalitních a dlouhodobých položek místo toho, abyste prostor zaplnili levnými cetkami - koneckonců vám jde o kvalitu. Hrubé povrchy, přírodní textury a materiály, teplé odstíny, tohle hledáte. Klidné prostředí v souladu s láskou ke všemu nadčasovému, elegantnímu a rafinovanému.

Blíženec: Utváří dialog

Blíženci jsou energičtí a zvídaví, mají skvělé komunikační dovednosti. Jste baviči zvěrokruhu a daří se vám v prostorech, které podněcují kreativitu a zároveň poskytují koutky pro společná setkávání. Multifunkční prostor, který vyhovuje vašim neustále se měnícím zájmům bude ideální. Ať je váš dům trochu jako umělecká galerie. Plný vznosné estetiky, ale zábavný zároveň. Nábytek uspořádejte tak, aby zde byl přirozený prostor pro živé diskuze.

Rak: Útulné útočiště

Raci jsou nejvíc pečující znamení zvěrokruhu. Není divu, že preferují vřelý, láskyplný, přívětivý a pohodlný domov, se špetkou sentimentu. Vsaďte na přírodní prvky, uklidňující barevnou paletu a jemné rozptýlené osvětlení, které vytvoří měkkou atmosféru. Chcete domov, kde se cítíte bezpečně i komfortně zároveň, jen takový můžete skutečně nazývat vlastním.

Lev: Hlasitý maximalismus

Lev je velkolepý. Je ztělesněním královské povahy, plný charisma. Skvěle zapadá do odvážných prostor, které vyzařují velkolepost. Chcete mít doma jeviště, na němž budete vystupovat, platformu pro svůj tvůrčí talent, a zároveň prostor, který demonstruje vaši úžasnost. Honosný, opulentní, barevný a zábavný. Tuto magnetickou auru odrážejí lesklé povrchy a zrcadla. Zvažte rovněž investici do dramatických svítidel.

Panna: Funkční luxus

Praktická a analytická Panna touží po optimalizovaném a funkčním prostoru, který odráží její organizovanou mysl. A pozor! Ďábel se skrývá v detailech. Chcete mít doma příležitost přemýšlet, ne se rozptylovat. Jako zemské znamení milujete vše přírodní a uklidňující. Využijte toho. Funkční, ale ne extravagantní interiér, s klidnou atmosférou, která vás spojí s přírodou a doplní praktickou část osobnosti. Minimalismus, jednoduché a čisté linie, neutrální barevná paleta, tímto směrem se vydejte. Nezapomeňte na dostatek úložného prostoru, ať se vám lépe udržuje pořádek.

Váhy: Minimalistická harmonie

Hledáte rovnováhu a harmonii. Tohle rezonuje vaším tělem. Máte vrozený cit pro vše krásné a chcete prostory, které vyzařují nenucenou a jemnou eleganci a zároveň oslovují váš vytříbený vkus. Pokud jde o vytvoření dokonalého domova, většina japonských ideologií je pro vás ta pravá. Už jste slyšeli o Wabi-Sabi? Ideální interiér pro váhy je elegantní a sofistikovaný, kde nechybí klasické kousky, tlumené a zemité odstíny, jež zútulňují a vytváří i trochu romantický celek. Symetrie též přispívá.

Štír: Zádumčivé tajemství

Štíři jsou mistři tajemna. Záhadné a vášnivé osobnosti. Dobře se cítíte ve tmavých prostorách, které jsou intimní a prosycené tajemnou přitažlivostí. Měkké a tlumené světlo takovou intimitu pomůže vytvořit. Zároveň syté barvy přidají na intenzitě místa. Můžete si doma vyčlenit i koutek na výstavku osobních suvenýrů, které dodají interiéru hloubku. A nezapomeňte na nenáročnou zeleň, vnese uzemňující aspekty přírody.

Střelec: Scénické výhledy

Jste kočovníci zvěrokruhu. Máte svobodnou mysl a dobrodružství v krvi. Jste otevření a optimističtí, milujete cestování a to by měl váš domov ideálně odrážet. Inspirujte se po celém světě. Barvy a přírodní materiály, od podlahy až ke stropu. To vše vypovídá o toulkách. Neměl by vám doma chybět ani útulný čtecí koutek, v němž se budete oddávat své lásce k učení, tehdy skutečně přijmete toho nomáda a bohéma v sobě.

Kozoroh: Vintage vibes

Hledíte do budoucnosti, ale stejně tak rádi čerpáte z minulosti. Kozoroh. Je stvořením tradice a klasických prvků, které zvládnou zkoušku časem. Nejlépe vám bude slušet mix vintage esteticky s moderním vhledem. Dejte přednost jemnému řemeslnému zpracování a trvalému designu. Starosvětskou atmosféru pomohou dotvořit starožitné doplňky, tradiční potisky a vzory, klasické barvy a nábytek, nádobí a umělecká díla inspirovaná historií.

Vodnář: Nekonvenční a nadčasový

Jste originální, myslíte dopředu. Rozený vizionář. Pokud jde o design domova, hledáte prostory, které podporují kreativitu, zároveň odrážejí inovace a jsou nositeli avantgardního pojetí designu. Taková moderní Aladinova jeskyně dokonale ztělesňuje ducha toho, co znamená být Vodnářem. Hojně zastoupené futuristické prvky a eklektický dekor uspokojí vaši zálibu v nekonvenčním stylu. Můžete do domácnosti integrovat chytré technologie tak, aby držela krok s trendy.

Ryby: Snové křivky

Poslední znamení zvěrokruhu přináší plnou sílu emocionálního spektra. Váš domov by měl být nápaditý a empatický. Navozovat klid a zároveň romantiku, citlivost. Plynule zakřivené formy, čisté linie, jako volně tekoucí řeka. Při uspořádání nábytku se řiďte intuicí a nebojte se uměleckého projevu, dobře poslouží ke zhmotnění domova snů.

Zdroj: iGlanc.cz, Architectural Digest

Související články