Izolace

Energiím se poslední dobou věnuje maximální pozornost, protože jejich ceny nehorázně vyskočily. S rostoucími náklady a zvýšeným důrazem na udržitelnost k tomu je energetická účinnost pro mnoho lidí prioritou. Dobře izolovaný dům je základ, na němž se nevyplácí šetřit. Izolace pomůže udržet stabilní teplotu, čímž sníží náklady na vytápění i chlazení. Zároveň dokáže potlačit hluk zvenčí, případně z dalších místností. Je to komfort, který za to stojí.

Chytrá domácnost

S rozvojem technologií je čím dál lákavější začlenit nějaké ty vychytávky i do své domácnosti. Pokud nemáte strach z toho, že váš dům jednou ovládnou rozzlobené spotřebiče, které už nebaví sloužit lidem, pouvažujte o chytré domácnosti. Váš domov díky ní může být pohodlnější, bydlení efektivnější i bezpečnější zároveň. S její pomocí můžete například ovládat na dálku topení, světla, žaluzie, nastavit časovače, inteligentní zámky nebo vše naprogramovat na určité spouštěče.

Kuchyň

O kuchyni se říká, že je srdcem domu. Právě tady vznikají všechna ta lahodná jídla, s láskou připravovaná, aby rodina dostala to nejlepší. Vůně a chutě mnohdy vytvoří vzpomínky na celý život. Jako když ucítíte jablka se skořicí a vzpomenete si na milovanou babičku. Abyste uvařili dobré jídlo, stačí vám ve výsledku jedna pánev a plotýnka, ale na druhou stranu, jak často vaříte. Každý den? Investice do kvalitních spotřebičů, povrchů a kuchyňského náčiní se vám bude vracet pokaždé, když se v kuchyni pustíte do svých lahodných kouzel.

Koupelna

Co vás jako první zajímá na hotelu - kromě toho, jestli má wifi zdarma. Koupelna je další oblast, kde můžete očekávat solidní návratnost investice. Z dlouhodobého hlediska se vyplatí vyměnit zastaralé vybavení za moderní a instalovat například zařízení na úsporu vody. Esteticky přívětivá koupelna celkově podtrhne ráz domova a zvyšuje jeho atraktivitu. Mít doma malé soukromé lázně vůbec nezní špatně.

Nábytek na míru

Zejména v atypických prostorách je nábytek na míru nutnost, která dokáže efektivně vyřešit prostor. Přesně padnoucí skříň navíc vypadá o mnoho lépe než sériově vyráběný kus, který má po zasazení do prostoru po stranách jen mezery, kde se hromadí prach.

Venkovní prostor

Dům na vás dýchne ještě na příjezdové cestě, proto je důležité i to, jak vypadá zvenčí (pokud nechcete u sousedů vyvolat pravý opak a tvářit se, že nemáte na rohlík). Dejte si na venkovním prostoru záležet - plot, obrubník, zeleň. Vytvořte krásné a funkční území, s květinovým záhonem, stromy a osvětlením, které podtrhnou atmosféru a nezapomeňte ho pravidelně udržovat.

Zdroj: iGlanc.cz, The Luxe Insider

Související články