Je škoda nezužitkovat znalosti, které jsme získali v tanečních, na opravdu velkém plese. Juchání na malých bálech v hasičárnách jsme si užili dost. Opravdu skvostný ples je příležitostí, jak být konečně jednou za princeznu. Když si obléknete ty nádherné šaty, stanete se možná i královnou večera. Které plesy rozhodně nesmí uniknout vaší pozornosti?

Zdroj: Youtube

Noblesní Rakouský ples

Nebojte, neposíláme vás hned do Vídně, i když rakouská metropole je proslulá bály. Proto máme jedinečnou možnost nasát kousek přenesené atmosféry i u nás. 19. ledna se v reprezentačních prostorách paláce Žofín na Slovanském ostrově ocitnete ve vídeňském víru noblesy, elegance a kultivovanosti. Punc důležitosti akce dodává i skutečnost, že se tento ples koná pod záštitou spolkového prezidenta Rakouské republiky prof. Alexandera Van der Bellena. Rakouský ples v Praze je tedy již tradičním místem, kde se potkávají významné osobnosti ze sfér politiky, podnikání i kultury z celého světa. Událost si nenechají ujít ani mladí tanečníci, jimž již tradičně patří slavnostní zahájení v podobě předtančení. Následně se všichni hosté roztančí ve tříčtvrtečním taktu, jakmile se zavelí: „Alles Walzer!“ Čeká vás i půlnoční překvapení v podobě vystoupení umělců. Prozradíme vám, že letos se bude jednat o multižánrově nadanou zpěvačku Evu Burešovou a talentovaného hudebníka Ondřeje G. Brzobohatého. Na závěr plesu se potěší každá dáma, jež při odchodu dostane pozornost, tradiční Damenspende.

Velký Ples jako Brno

Luxusní akce, na níž se každoročně koncentruje smetánka z řad majitelů i manažerů významných firem, celebrity a další úspěšné osobnosti. Pokud se chcete letos zúčastnit Plesu jako Brno, zaškrtněte si v kalendáři 27. ledna. Právě v ten den se sjedou do bývalé továrny německého průmyslníka Friedricha Wanniecka významní hosté, aby si užili bohatý program. Už jen samotný industriální prostor dodává akci jedinečnou atmosféru. Chladné prvky oceli zjemňuje romantická výzdoba s květinami, která se k této příležitosti náramně hodí. Červený koberec může patřit každému, ne jen veřejně známým hvězdám. O pocit vaší výjimečnosti se postará dokonalý servis plesu. Budete tančit, pít, jíst vybrané lahůdky, až nebudete chtít, aby ta opojná noc skončila. I letos zde vystoupí řada populárních hudebníků, my se však zaměříme na moderátora večera Libora Boučka a šéfkuchaře Zdenka Pohlreicha. Ten již tři měsíce spolupřipravuje menu, které bude gastro orchestrem večera. Pánové však na sociálních sítích lákají na zajímavé video, jež se promítne právě na plese. Co na něm bude? Zatím netušíme, Libor se však šibalsky usmívá, Zdeněk pronesl svoji typicky lehce peprnou poznámku.

Jedinečný Česko-Slovenský ples

Opulentní Česko-Slovenský ples splňuje všechny atributy honosného bálu, jehož sláva přesahuje hranice. Však se každoročně na tomto eventu objevují významní hosté nejen z Česka či Slovenska, mnoho person žijících v zahraničí rádo přijme pozvánku na akci, jež je skutečně prestižní. Naprosto skvostnou atmosféru dodává už jen prostředí, v němž se plesá, Obecní dům v Praze je totiž perlou secese. Chcete se cítit také tak výjimečně? Pak si v diáři rezervujte datum 17. února. Letošní ročník je věnován významným datům československé historie. Připomene 20. výročí vstupu obou zemí do Evropské unie, 25 let členství Česka v NATO a dvě dekády Slovenska v této organizaci. To ovšem není všechno. K plesu neodmyslitelně patří hudba, proto na parketu oslavíme jubileum hudebního velikána. Letos v březnu to bude 200 let od narození českého skladatele Bedřicha Smetany, jehož dílo Hubička otevřelo v roce 1920 Operu Slovenského národního divadla. A na jaké hudební hosty se můžete těšit zde? Českou legendu Petru Janů a slovenského idola Petera Nagye. A nesmíme zapomenout ještě na jedno významné jubileum – samotný Česko-Slovenský ples letos slaví 10 let existence. Bude to velké!

Český ples plný elegance

O týden později se bude v Obecním domě konat Český ples. 24. února tak můžete zakončit sezonu velkých bálů. I zde budete ve společnosti úspěšných osobností, čeká na vás bohatý program, který okoření známé osobnosti. Rozmazlíte se na skvostném rautu, kde se budou podávat prvotřídní delikatesy, exkluzivní vína z tuzemské produkce, chybět nebude samozřejmě ani pravé šampaňské. Noblesní prostory a genius loci historického místa úžasnou atmosféru jen podtrhnou. Jak sami organizátoři tvrdí, hvězdou Českého plesu se po boku významných osobností veřejného a uměleckého života můžete stát i vy. To je vskutku luxusní závěr plesové sezóny.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články