Když jsem se dozvěděla, že představení nové strategie firmy Huawei proběhne v Barceloně, zajímalo mě, proč právě tam. Samozřejmě, že jedním z důvodů je neopakovatelná atmosféra španělské metropole. Druhým, neméně podstatným důvodem bylo, že v Barceloně byl před 10 lety na trh uveden první smart náramek této značky – Huawei TalkBand B1. Společnost tak navázala na to, co kdysi v Barceloně započala. 

Zdroj: Youtube

Velkolepá podívaná

Velkolepá akce se konala v prostorách historické budovy Královské katalánské akademie výtvarných umění Sant Jordi. Samotná prezentace probíhala v magicky nasvíceném sále, kterému dominovala velkoplošná obrazovka. Výtvarné pojetí akce včetně prezentací bylo natolik působivé, že zaujalo i mě – člověka, kterého na hodinkách zajímá v první řadě design, zatímco technické parametry jsou trochu na vedlejší koleji. 

Jakmile slovo dostala Pamela Reif, atmosféra v sále se citelně změnila. I ti, kteří si do té doby pečlivě dělali poznámky, zvedli oči od svých tabletů a sledovali tuto mezinárodně uznávanou módní a fitness ikonu. Svou vysportovanou postavu totiž předvedla v upnutých černých šatech s nekonečným rozparkem. Sedmadvacetiletá Němka sice měří 1,65 centimetrů, takže ze zadní řady, kde jsem seděla, bych ji moc dobře neviděla, ale kamera přenášela její obraz na velkoplošnou obrazovku, kde se několikrát ukázala v nadživotní velikosti.

Žít zdravěji

Pamela Reif, kterou jsem do té doby znala jen ze cvičících videí, mě ujistila v přesvědčení, že je velký profesionál a že si Huawei pro prezentaci dámské verze hodinek Huawei Watch GT 4 nemohl vybrat lepší ambasadorku. „Za deset let, co je mou vášní fitness, sehrály technologie nesmírně významnou roli v pomoci lidem žít zdravěji. Huawei stojí v čele této inovace a dělá to opravdu skvěle. Na strategii nositelných zařízení Huawei se mi nejvíce líbí, že zařízení na první pohled nevypadají jako chytré hodinky. Jsou to opravdu krásné módní doplňky, které zároveň poskytují sportovní výhody,“ uvedla oblíbená fitness influencerka. A já s ní, i když jen po pár dnech testování hodinek, musela souhlasit.

V tu chvíli jsme byla pyšná na to, že úplně stejný model hodinek, jaký zdobil Pamelino zápěstí, mám na ruce i já – byť jen na zmíněné testování. Jde skutečně o designový kousek, který udělá službu jak v kombinaci se sportovním outfitem, tak společenskými šaty. Menší model s velikostí ciferníku 41 mm je k dispozici ve variantě s dvoubarevným řemínkem Piano Key, elegantním zlatým milánským náramkem nebo klasickým bílým koženým řemínkem. Každý uživatel si tak najde to své, přesně podle svého stylu. Navíc si můžete hodinky dále personalizovat, například změnou ciferníku. 

Motivace na první místě

Mimochodem, i když se snažím cvičit, nejen s Pamelou, mám problémy s disciplínou. Jenže hodinky Huawei Watch GT 4 mají skvělý motivační nástroj! Umožňují nastavit si tři denní cíle a snažit se o jejich plnění – měřené jsou spálené kalorie, délka cvičení a doba, po kterou uživatel zůstal aktivní. Vše je zaznamenáváno do přehledných prstenců a za úspěšné plnění cílů Huawei uděluje odznáčky.

Vraťme se ale zpátky do Barcelony. Pamela Reif nebyla jediná hvězda launche. Notoval si s ní i běžec a čtyřnásobný olympijský vítěz Sir Mo Farah. „Už mnoho let jsem hrdý na to, že používám nositelná zařízení Huawei k přesnému sledování svých aktivit a údajů o zdraví. Během soutěžení na nejvyšší úrovni jsme s mým týmem dokázali z hodinek vytěžit velmi cenné poznatky. Teď, když jsem pověsil své běžecké boty – alespoň profesionálně – na hřebík, se těším, že si budu moci trochu více užívat života, vyrazit ven a po městě. Právě tam hodinky Huawei opravdu září,“ uvedl Sir Mo Farah, který prezentoval pánský model s ciferníkem o velikosti 46 mm.

Launch v Barceloně byl pro mě ohromným zážitkem. Bylo to poprvé, co jsem se zúčastnila tak velkolepé prezentace technologické novinky. A myslím si, že třeba i za dvacet let budu říkat: Jó, to bylo v tom roce, jak Huawei uvedl "gétéčtyřku"!

Zdroj: Huawei