Šaty z písku, pomíjivé jako čas

U nás méně známá zpěvačka Tyla se postarala o jeden z nejvíc nezapomenutelných debutů na Met Gala. Jelikož jsou součástí výstavy s názvem Spící krásky: Znovuzrození módy, která byla tímto slavnostním večerem v Muzeu metropolitních umění zahájena, také modely nesmírně křehké na to, aby je ještě kdy mohlo lidské tělo nosit, trefila se do zadaného dress code snad úplně nejlépe. Oblékla si šaty z písku, které pro ni podle odlitku jejího těla zhotovila značka Balmain. K tomu si vzala kabelku ve tvaru přesýpacích hodin, a tím celkový dojem pomíjivosti podtrhla.

Zdroj: VLM

Zatímco většina slavných žen vsadila na květinové kreace, hodně z nich si hrálo na princeznu, šaty z písku byly opravdový unikát. Kdo to kdy viděl? Jen to dokazuje, že na Met Gala je opravdu možné všechno. Daň za takovou róbu ovšem byla, že museli přítomní asistenti zpěvačku nosit po schodech, aby se její vlečka z písku a organzy při větším pohybu nerozpadla.

Písečné šaty vzaly za své

Podobně jako písečné pobřeží, taktéž její vzhled se během noci měnil. Jakmile se Tyla dostala dovnitř slavnostního sálu, Olivier Rousteing, který za tímto vzhledem stojí, zveřejnil na Instagramu video, na němž u zpěvačky klečí a nůžkami odstřihuje ze šatů spodní část, aby se mohla pohybovat volněji.

Během nočního veselí se šaty postupně rozpadaly, ale i s tím se počítalo. Pro zpěvačku byl nedaleko připravený župan, kdyby se ta písečná eroze náhodou zvrtla rychleji, než se předpokládalo.

Přinesla jsem led

Zpěvačka Camila Cabello také toužila nějakou formou ztvárnit pomíjivost, takže si k šatům vzala ”kabelku” z ledu, která obsahovala růži. Zatímco za Tylou zůstávala zrnka písku, za Camilou kapky vody, dokud se kostka neroztekla a nezůstala jen ta jediná růže. Není pochyb, že musela mít ruce zmrzlé na kost. Však si někdy zkuste chvíli podržet krychli z ledu.

Miss mokré tričko

Když jsme u té vody, nedala se přehlédnout rapperka Doja Cat, která je vždy ráda středem pozornosti. Věděla, že hodně celebrit se pokusí nějakým způsobem převzít motiv květin. Ona si vybrala tu nejpoužívanější - bavlnu. Vlastně si tedy oblékla nadčasové bavlněné bílé tričko, a nejspíš proto, že bavlna je žíznivá rostlina, vypadala jako Miss mokré tričko. Chcete slyšet její tajemství mokrého vzhledu, aniž by za sebou nechala kaluž? Gel na vlasy, dámy.

Zdroj: VLM

Pamela Anderson měla make-up

Vůbec poprvé se Met Gala zúčastnila i herečka Pamela Anderson. Nejenže jí to v jemné éterické róbě moc slušelo, ačkoliv její účes vypadal trochu jako chomáč syrových špaget. Ale největším překvapením bylo, že měla make-up. Sice velmi přirozený, v porovnání s jinými hvězdami, ale byl tam.

Loni Pamela obsadila titulní stránky novin, když se objevila na pařížském týdnu módy nenalíčená. Od té doby se toho drží a stává se už takovou ambasadorkou spojení haute couture s čistou tváří. Dokonce i na Oscary dorazila bez líčidel. V rozhovoru pro francouzský Vogue řekla, že snad díky tomu pomůže ženám najít nové způsoby, jak se vyjádřit. „Nesnažím se být nejkrásnější dívkou v místnosti. Je to prostě svoboda a úleva.”

Proč Blake Lively chyběla na Met Gala

Letošní ročník vynikal i v tom, kdo všechno ze stálic se jej nezúčastnil. Důvody byly různé. Zpěvačka Rihanna dostala chřipku. Ačkoliv se na událost moc těšila, zdraví máme jenom jedno, takže zůstala doma. Zpěvačka Billie Eilish se věnovala práci, stejně jako zpěvačka Katy Perry.

Mé srdce však nejvíc trpělo, když se ani letos nedostavila herečka Blake Lively, která loni vynechala kvůli čerstvým mateřským povinnostem. Teď už by jistě na ten jeden večer sehnala hlídání pro všechny čtyři děti, jenže i tak se s manželem rozhodli pro rodinný program, ačkoli herečka vtipkovala, že své poslední úchvatné šaty od Versace položí aspoň vedle sebe na gauč. Snad se ukáže příští rok.

Zdroj: iGlanc.cz, Instagram, Business Insider, Metropolitan Muzeum of Art