Poté, co se klapka natáčení oblíbeného seriálu Zlatá labuť definitivně zavřela, Kristýna Ryška společně se svou kolegyní Šárkou Krausovou pocítily silnou touhu věnovat něco svým věrným fanouškům. Přišla velká touha pomáhat druhým a s přáním upevnit vztah s diváky, který se za čas natáčení vybudoval. Přišly tak s nápadem uspořádat charitativní bazar a aukci. Na tomto bazaru nabídnou fanouškům možnost získat autentické rekvizity a další předměty související se seriálem. Tímto gestem chtějí nejen poděkovat za podporu, kterou od diváků dostávaly, ale zároveň vytvořit prostor na pomoc těm, kteří ji opravdu potřebují.

Sběratelské poklady

Líbilo by se vám zajít na kávu s představitelkou Ireny, Toni a paní Gruberové ze seriálu Zlatá labuť nebo mít doma originální kousek z tohoto dobového seriálu? Obojí můžete mít. Tvůrci seriálu se rozhodli ty nejzajímavější rekvizity zpeněžit a výtěžkem podpořit projekt „Dobré víly dětem“.

„Dali jsme dohromady velké kusy nábytku, které diváci důvěrně znají z určitých scén, nebo drobnosti, které se v těch kulisách mihly," řekla Kristýna Ryška pro iGlanc. Získat tak můžete třeba fotografie, hrnečky či šperky, které časem získají velkou sběratelskou hodnotu. Díky aukci či charitativním bazaru ale můžete být bohatší nejen o hmotné věci, ale také o zážitky. Potkat se s hvězdami seriálu můžete na aukci nebo na již zmíněné kávě.

Ostrá lampička co nesvítí?

Kristýna Ryška momentálně baví fanoušky na sociálních sítích svým videem, ve kterém láká na lampičku, kterou přirovnává ke své postavě Ireny: „Pokud je nějaká věc, která nejvíce vystihuje postavu Ireny Maškové, je to právě tato lampička. Je elegantní, nepřehlédnutelná, docela ostrá, ale uvnitř skrývá něžné tajemství, které vypadá jako oškubaná labuť. Ale není pro každého.“ 

Stylové sofa

Doma nebo kdekoliv jinde si ale můžete užívat i sofa z obýváku Petra Kučery, pokud po něm zatoužíte a podaří se vám ho vydražit. Šárka Krausová, jakožto Toni Adamová, v dalším videu ukazuje několik pozic, ve kterých si můžete na sofa lebedit. 

Objetí je víc než hračka

Dobré víly pomáhají dětem z 16 dětských domovů, se kterými momentálně spolupracují. V praxi to vypadá tak, že víly, jak samy sebe nazývají, za dětmi z dětských táborů jezdí a tráví s nimi kvalitní čas. Děti žijící v dětských domovech tak občas vezmou na sjezdovku nebo na jiný výlet, uspořádají speciální tematický víkend, letní tábory nebo jim pomáhají se školní přípravou. A protože jsou přesvědčení, že objetí je víc než hračka, s čímž nezbývá než souhlasit, věnují se dětem na individuální bázi, hrají si s nimi a objímají je, aby i ony pocítily lásku a porozumění. 

Zdroj: iGlanc.cz, Dobrobot

Související články