Kláro, co by podle tebe měla dáma obléct na zahajovací ceremoniál v Karlových Varech?

Nechci škatulkovat nikoho podle věku ani postavy. Každý si může dovolit něco jiného a každý se cítíme dobře v něčem jiném. Pro mě je nejdůležitější, jaký v tom bude mít žena pocit. Když se cítí dobře v těch šatech, vždycky pak vypadá dobře a celá se rozsvítí. Je fajn sledovat módní trendy, ale nepodřizovala bych se jim. Šaty mají ženu vyzdvihnout, ne aby v nich trpěla.

Myslíš si, že na červený koberec se hodí spíš odhalenější či zahalenější šaty?

Nejsem příznivcem nahatých modelů, kdy je to totálně transparentní a máte pod tím jen prádlo. I když má ta žena sebelepší postavu, takový typ šatů vidím spíš pro zpěvačku na večírek, party. Pokud jde o červený koberec, čekala bych tam víc glancu, glamouru a noblesy.

Festival není jen o červeném koberci, ale i o kolonádě a volnočasových aktivitách. Co bychom si měly obléknout, abychom nechodily v legínách a v tílku, ale zároveň ani ve velké večerní?

Tohle už několikátým rokem řeším s herečkou Hanou Vagnerovou. Od nás má zásobu denních modelů. Teď v týdnu jsme měli fitting a jsou to lněné, jednoduché a multifunkční věci, které vypadají elegantně. Jsou to třeba kalhoty volného střihu s krátkou košilí, které se dají vzít jen tak. Nebo se pod to dá vzít hedvábné tílko. Nebo lehké, bavlněné šaty s lehce krajkovými detaily, mohou to být i pruhované vzory. S Hankou jsme vybraly lehké košilové šaty z bavlny se lnem, pod které třeba navrstvíme právě ty lněné kalhoty. Také už několikátým rokem do kolekce zařazuji něco mezi kimonem, sakem a županem, v černých či barevných odstínech v kombinaci ze lnu, hedvábí s brokátovými detaily. Jde to přes den vzít k džínům a tričku a večer to můžete vzít k hedvábným nátělníkovým šatům.

Jak byla Hanka náročná na přípravu do Varů?

My už jsme se za těch pár let sehrály. Hanka ví, co dělám, a mně se Hanka líbí jako žena. Je to inspirativní osoba. Připravila jsem jí selekci modelů, které si vyzkoušela, a řekla si, v čem se cítí dobře, a co by se hodilo na jakou příležitost. Má tam už naplánovaný program, je tam pracovně, takže ví, co kam použije. Je to pro ni zjednodušené, že má zásobu šatů, které může na různé příležitosti používat.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články