Příliš se neví, že Veronika se narodila v Norsku a odmala s rodiči hodně cestovala po světě. „Musela jsem to pokaždé tajit, protože se samozřejmě z okolí ozývalo: 'Už je zase někde pryč.' V tu dobu se ještě moc do zahraničí necestovalo. Bylo to hodně nepříjemné. Ale já to brala jako běžnou věc, že pořád někde jsem, bylo to super,“ svěřila se se smíchem a dodala, že i tak byla v kolektivu oblíbená.

Zdroj: VLM

Už tehdy jsem se naučila vnímat svět jinak

„Teď už je doba taková, že všichni cestují, ale tehdy to úplně normální nebylo. Až teď si plně uvědomuji, jak neskutečné to bylo a jaký velký přínos mi to do života dalo. Myslím, že jsem se už tehdy naučila vnímat svět jinak, jak je pěkný a že nabízí spoustu možností,“ říká.

Jednu velkou výhodu ale cestování pro Veroniku mělo, a to tu, že mohla ochutnávat různé netradiční pálivé, kořeněné a exotické věci, které jsou dnes už sice běžně k dostání, ale dříve tomu tak rozhodně nebylo.

„Dnes už si běžně dáme kung pao nebo kuřecí satay, ale tehdy tomu nikdo nerozuměl. Mělo to velkou spojitost s tím, jak u nás doma vznikaly různé recepty. Nebyl internet a moje máma si je nosila domů skrz jazýček a zkoušela pak jídlo tvořit s dostupnými surovinami. Takže jsme spolu různě experimentovaly,“ prozradila Besky, jak se učila vařit a péct.

Dnes už je uznávanou kuchařkou i cukrářkou, a tak měla v rámci festivalu tu čest vytvořit již zmíněné sušenky cookies, inspirované několika příchutěmi IQOS, které mohou lidé ochutnat.

„Jejich vytvoření nebyla otázka jednoho dne ani týdne. Tvořili jsme je několik měsíců. Od první myšlenky až k prvním výsledkům asi tři měsíce. Člověk různě zkouší, ochutnává, potom se toho přejí, nechutná mu to, pak se k tomu zase vrátí… Je to jako s malováním obrazů. Musíte se vyspat a ráno se na vše podívat znovu z jiné perspektivy,“ vysvětlila Besky, jak sušenky vznikaly.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články